Alaçatı’nın En Güzel Plaj ve Koyları

alacatitransfer

Alaçatı’nın En Güzel Plaj ve Koyları

Alaçatı’nın En Güzel Plaj ve Koyları

Alaçatı 1300’lü yılların önemli ticaret kentlerinden biriyken bugün özellikle sörf ve yelkenliler için önemli bir turizm bölgesidir. Rüzgârlı olduğu halde az dalgalı plajlarıyla ve serin sularıyla Ege’nin incisi konumundadır.

Alaçatı ayrıca birbirinden güzel evleri, kafe ve barları ve gece gündüz akan hayatıyla yerli ve yabancı turistlerin gözde merkezlerinden biridir. Aşağıda sizler için Alaçatı’nın en güzel plaj ve koylarını listeledik.

1) Ilıca Plajı

Bölgedeki ılıca kaynakları tarafından da beslenen Ilıca Plajı adını bu kaynaklardan alıyor. Ilıca Plajı, Alaçatı’nın en geniş plajlarından birisidir ve suyu ılık ayrıca da daha az tuzludur. Sahil şeridindeki evlerden sonra restoranlar ve İzmir’in meşhur lezzetlerinden biri olan kumru salonlarını bulabilirsiniz. Tavsiyemiz bu lezzeti mutlaka deneyimlemeniz yönünde.

Plajın bitiminde çam kokusunu duymak, ailesi ve sevdikleri ile piknik veya kamp yapmak ya da sadece bir doğa yürüyüşü arzusunda olanları Tabiat Milli Parkı karşılıyor. Ayrıca plajın yine sahil kesiminde birbirinden güzel otel ve kulüpler sizleri bekliyor.

2) Alaçatı Çark Plajı

Çark Plajı, her yıl yerli ve yabancı turistler tarafından Alaçatı’nın en çok rağbet edilen plajı olma özelliğine sahip. Sörf ve yelkenli sporu için bölgenin en uygun yeri olması bu rağbetin temel nedenlerinden biri.

Akdeniz’e nazaran serin sulara ve ılık bir havaya sahip olması ve sularının sığ olması hem sıcaktan bunalanlar hem de yeni yüzme öğrenenler için burayı daha cazip kılıyor. Ayrıca burada deniz sporlarına ilgisi olanlar için sörf okulları da mevcut. İsterseniz plajda uzanıp sörf tahtası üzerinde şovunu yapanların seyrine dalabilir, isterseniz de denizin ve doğanın uyumunun sizlere sunacağı nimetlerden faydalanabilirsiniz.

3) Delikli Koy

Delikli Koy, ismini kaynak sularının tabanında oluşturduğu deliklerden alıyor. Suyu diğer plajlara nazaran daha serin ve çıplak ayakla girmek çakıl taşlarıyla kaplı zemini için çok elverişli değildir. Bununla birlikte plaja deniz ayakkabısı ile girmek ve serinlemek oldukça keyifli.

Delikli Koy, doğayla iç içe ve beton yapıların tamamından uzakta. Köy etrafında oteller mevcut değil. Daha çok gün içinde sakin ve huzurlu bir zaman geçirip doğayla iç içe olmak isteyenler için uygun. Alaçatı’nın kamp yapmak için en uygun yeridir desek yanlış olmaz. Bununla birlikte geceleri otelde ve şehir merkezinde olup gece hayatının tadını çıkarmak da mümkündür.

4) Boyalık Plajı

Ege’nin serin sularından daha sıcak bir yer arıyorsanız Boyalık Plajı tam da size göre bir yer. İnce kumlara ve sığ sulara sahip olan plaj, Alaçatı’nın en güzel plajlarından biriyken ayrıca da en uzun plajı olma özelliğine sahip. Dört kilometreyi aşan plaj alanı size istediğiniz genişliği sunuyor.

Bölgedeki otellerin bazılarında su sporları yapmak da mümkün. Ayrıca denizatlarının çiftleşme döneminde burada olursanız birçok denizatını görebilme şansınız var. Şüphesiz burası ziyaretçileri kadar denizatları için de özel bir yer.

5) Aya Yorgi Koyu

Aya Yorgi Koyu, Alaçatı’da gece gündüz eğlencenin bitmediği bir yer. Gündüzleri ince kumu ve tertemiz sularının tadını çıkaracağınız, geceleri ise kendinizi beach club ortamında dans ederken bulacağınız Alaçatı’nın en özel yerlerinden biri.

Aya Yorgi, Alaçatı’nın görülmesi gereken yerleri arasında gece hayatıyla ön plana çıkan plajıdır. Genelde gençlerin tercih ettiği Aya Yorgi Koyu sessizliği değil; gece akan hayatı, DJ performanslarını ve coşkuyu iliklerine kadar hissetmek isteyenlerin ilk tercihi oluyor.

6) Piyade Koyu

Alaçatı Çark Plajı gibi Piyade Plajı da sörf tutkunlarının gözde mekanlarından biri. Çark plajına komşu olan plaj, rüzgârlı ve serin olmasının yanında suyu sığ ve berraktır. Ayrıca denizin dibini ve plajı boydan boya kaplayan ince kumlara da sahiptir.

Bütün bu güzelliklerinin yanında Piyade Koyu, Aya Yorgi Plajı gibi geceleri beach club’ları ile de büyük ilgi ve beğeni toplar. Ayrıca Piyade Plajında sörf okulları da mevcuttur. Burada kurslar alıp sörfün ve denizin sunduğu imkanların tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Hem günün en güzel saatlerinde denizin tadını çıkarabileceğiniz hem de gece hayatının akışına kendinizi bırakabileceğiniz Piyade Plajı sizleri bekliyor.

Alaçatı’ya kadar gelmişken bütün koyları deneyimlemek ve tatilinizin tadını sonuna kadar çıkarmak isteyebilirsiniz. Ulaşımda aksaklıklar yaşamayıp tatil için ayırdığınız kısıtlı zamandan sonuna kadar faydalanmak istiyorsanız Proway Transfer’in izmir alaçatı transfer hizmeti ile sizlere sağlayacağı imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Özellikle Alaçatı’nın İzmir merkeze olan uzaklığı ve Alaçatı plajlarının birbirine olan uzaklığı düşünüldüğünde ulaşım büyük bir sorun haline gelebilir. Proway Transfer, özel araçları ve deneyimli şoförleri ile transfer hizmetlerinizin tamamında yanınızda! İzmir-Alaçatı transfer hizmetlerinizde konforlu bir yolculuk yaşamak ve profesyonel hizmetlerden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button