İzmir vip transfer ile İzmir Çevresindeki En İyi 5 Tatil Beldesi

izmir vip transfer

İzmir vip transfer ile İzmir Çevresindeki En İyi 5 Tatil Beldesi

İzmir vip transfer

İzmir Çevresindeki En İyi 5 Tatil Beldesi

İzmir, 12 İyon devletleri döneminde ve sonrasında deniz ticareti ve jeopolitik konumu ile oldukça önemli bir kent olmuştur. Bu durum şehrin sayısız kez el değiştirmesine ve sayısız kültürün bu topraklarda iz bırakmasına sebep vermiştir. İzmir vip transfer

ile gidebileceğiniz İzmir çevresindeki en iyi tatil beldelerini derleyeceğimiz bu yazıda amacımız tarihi ve doğası ile sizlere kucak açan İzmir’i tanımanız olacak.

1.    Foça

Foça hem tarihi hem de sadeliği arayanlar için ideal ve son yılların popüler sahil kentlerinden biridir. Eski Foça sevimli ve kendine has evleri, sahil kenarına kurulu küçük restoranları, tekne turları, lezzetli balığı ve yoğun olmayan kalabalığı ile ruhunu dinlemek ve dinlendirmek isteyenlerin tek adresi olma yolunda gidiyor.

İzmir Foça Transfer

Burada tarih severleri de Taş Ev, Beş Kapılar Kalesi, Şeytan Hamamı, Fatih Camii, Kayalar Camii, Hafız Süleyman Camii, Dış Kale ve Osmanlı Mezarlığı gibi tarihi yerler bekliyor.

2.    Urla

Tarihi dört bin yıldan eskilere dayanan Urla’nın İzmir’in tatil beldeleri arasında çok özel bir yeri bulunur. Burası Ege Denizi şeridinde ilk yerleşimlerin olduğu yerdir ve doğasını koruması, ekolojik ve insan dostu yaşamı ve sakinliği ile ön plana çıkar.

Karantina Adası, Urla’ya İskender İmparatorluğu döneminde yapılan ve ağaçlarla çevrili bir yol ile bağlıdır ve turist ziyaretlerine açıktır. Ayrıca Urla, plajlarının güzelliği ile de bilinir. Malgaca İçmeleri, üç ayrı su kaynağının beslediği ve suyunun sindirim sistemine iyi geldiğinin bilindiği bir kaynaktır. Ayrıca yılın farklı dönemlerinde çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yapar.

İzmir Urla Transfer

Urla Bağbozumu Günleri, Uluslararası Urla Enginar Festivali ve Urla Sanat Günleri bulunmaktan herkesin keyif aldığı ve şehrin tanınmasında katkısı olan etkinliklerdir.

3.    Dikili

İzmir’in tatil beldeleri daha çok denizinin maviliği ile bilinse de Dikili termal kaplıcaları ile de fazlasıyla ön plana çıkar. Ayrıca bölgede Aternaus ve Pitane Antik Kenti bulunur. Bergama Antik Kenti’ne olan yakınlığı Dikili’yi İzmir’in tatil beldeleri arasında tarihi açıdan daha özel kılar.

İzmir Dikili Transfer

Kent kendine has Atatürk Botanik Bahçesi gibi güzellikleri de bünyesinde barındırır. Dikili, Çamurlu ve Bademli Ilıcaları gibi kaplıcaları ile dört mevsim sağlık turizminin de göz bebeğidir.

4.    Alaçatı

Serin, rüzgârlı ve az tuzlu denizi ile Akdeniz sıcağından kaçmak isteyenlerin gözdesi haline gelen Alaçatı, dört mevsim rüzgâr sörfüne de uygundur. Bu nedenle sörf denildiğinde İzmir’in tatil semtleri arasında son yıllarda akla ilk gelen yer Alaçatı olmaktadır.

İzmir Alaçatı Transfer

Sevimli butik otelleri, renkli kapıların süslediği arnavut kaldırımlar, mavi beyaz evlerinin yarattığı ahenk burayı oldukça romantik kılar. Alaçatı’ya uğradığınızda Kemal Paşa Caddesi’nde Alaçatı mimarisinin tadını çıkarabilir, Alaçatı Marina’da meyhane ve restoranlarda gönlünüzce zaman geçirebilirsiniz.

5.    Çeşme

Daha çok gece hayatı ve eğlence sektöründeki başarısı ile adı ön plana çıkan Çeşme; doğası, tarihi yapıları ve kaplıcaları ile de İzmir’de görülmesi gereken yerler listesindedir.

Çeşme’de bulunan Erythrai Antik Kenti, İyon şehir devletleri dönemine kadar uzanan tarihi ile geçmişe ışık tutar niteliktedir. Ayrıca ülkemizde ilk kez Germiyan Köyü’nde başlayan slow food hareketinin meyveleri olan sayısız yöresel ve organik lezzeti deneyimlemek için de İzmir Çeşme Transferlerimiz ile Çeşme’yi ziyaret etmenizi öneririz.

İş veya turistik seyahatlerinizi İzmir’e gerçekleştiriyorsanız en iyi transfer hizmetini alarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. İş ve seyahat planlamaları da dâhil olmak üzere tüm tatil organizasyonlarında zaman yönetimini etkileyen en önemli unsur ulaşımdır. Proway Transfer’in profesyonel hizmetleri ile İzmir’de sadece gideceğiniz yerlere odaklanın, yol ve trafik derdi olmadan güvenilir ulaşımın keyfini çıkarın. Detaylı bilgi ve rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button