İzmir Bodrum Transfer ile Bodrum’da Gezilecek Yerler Listesi

izmir bodrum transfer

İzmir Bodrum Transfer ile Bodrum’da Gezilecek Yerler Listesi

İzmir Bodrum Transfer

Bodrum’da Gezilecek Yerler Listesi

Türkiye ve dünyanın en önemli turizm merkezlerinden biri olan Bodrum, Muğla şehrinin bir ilçesidir. Tarihi açıdan da zengin bir geçmişe sahip olan izmir bodrum transfer hizmeti ile Bodrum’da; Bodrum Kalesi, Tarihi Yel Değirmenleri, Bodrum Açık Hava Tiyatrosu, Zeki Müren Müzesi ve Deniz Müzesi mutlaka görülmesi gereken yerler arasında sıralanır.

Paranın günümüz ticaretinde yerini almasını sağlayan Lidyalılardan, Asya’dan Avrupa’ya uzanan Persliler ile Makedonlara ve dönemin mimarisi ile herkesi eserlerine hayran bırakmış Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan bu eski ama eskimemiş Bodrum’un gezilecek yerlerine gelin birlikte bakalım.

1) Gümüşlük

Bodrum’un gözde tatil beldelerinden olan Gümüşlük, doğa ile iç içe bir tatil isteyenler için biçilmiş kaftan durumundadır. Bayraktepe’ye doğa yürüyüşleri yaparak çıkmak sizlere şehri ayaklarınızın altında hissettirecek.

Sahil şeridinin hemen yanında bulunan ve şehirle arasında oluşan kum yolundan yürüyerek gidilen özel ada Tavşan Adası, Bodrum’da mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Bodrum’un en güzel koylarından olan Gümüşlük Koyu günün her saatinde yüzmek için elverişli. Ayrıca müzik severler için Ağustos ve Eylül ayları arasında düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali de cabası.

2) Yalıkavak

Yalıkavak Bodrum’un en rüzgârlı yerlerinden biridir. Döneminin ekonomik açıdan en önemli unsurlarından olan Yel Değirmenlerinin burada olma sebebi de budur. Gözünüzün gördüğü neredeyse her tepesinde tarihi yel değirmenlerine rastlamak mümkündür. Bu değirmenleri ziyaret ederken kendinizi tarihin gizemli sayfalarında hissedeceksiniz.

Yalıkavak ayrıca deniz severlerin de ilgisini çekiyor. Rüzgârlı olduğu için öğlen saatlerinde denize girmek ve serinlemek için Pafla, Tilkicik ve Ağaçbaşı koylarını ziyaret edebilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

3) Güvercinlik

Güvercinlik huzuru bulmak isteyenlerin Bodrum’da mutlaka gitmesini önerdiğimiz bir yer. Öyle ki burası gece hayatıyla öne çıkmıyor.

2,5 km uzunluğundaki sahilinde dinlenmek ve yürüyüş yapmak, akşamları kıyıdaki küçük restoranlarda balık yerken deniz manzarasının ruhunuza işlediği ve denizin kokusunu içinize doya doya çekebileceğiniz sevimli bir sahil kasabası. Ayrıca haftanın farklı günlerinde civar köylerde kurulan organik pazarlardan organik ürünler alabilir ve “ne yiyorum?” endişesine kapılmadan lezzetli ve doğal ürünler tüketebilirsiniz.

4) Türkbükü

Bodrum’un çoğu yerinde olduğu gibi Türkbükü’nde de denizin ve yüzmenin tadını çıkarabileceğiniz birçok yer bulunuyor. Bununla birlikte buraya kadar gelmişken Cennet Koyu’na gitmeden dönmek olmaz. Yemyeşil doğası ve suyu ile karşılaştığınızda koyun ismini neden cennetten aldığını anlayacaksınız.

Ayrıca tarih severler için de Madnasa Kaya Mezarlarını görmek Roma dönemine küçük bir ziyarette bulunmak gibi olacak.

5)Akyarlar

Doğa ile iç içe bir tatilin hayalini kurup şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyenler için yolun sonu diyebileceğimiz yer Bodrum’un incisi Akyarlar.

Burada bulunan Aspat Koyu sit alanı olduğu için doğal güzelliklerine zarar gelmeden korunması mümkün olmuş. Bodrum’un gezilecek yerlerinin çoğunda olduğu gibi burası da rüzgârlı bir yer ve ayrıca bu koy sörf yapmak için oldukça elverişli.

Aspat Dağı ise Bodrum’un en yüksek dağı ve tepesinde Aspat Kalesi’nin kalıntılarını barındırıyor. Ayrıca M.Ö. altıncı yüzyıla dayanan ve Roma döneminin de zengin kentlerinden olan Termera Antik Kenti’nin kalıntılarını da ziyaret etmenizi öneririz.

 

İzmir Bodrum Transfer

Cennetten bir parça olan bu yerlere tatil organizasyonlarınız ve iş seyahatleriniz için katılım sağladığınızda rotanızı alanında en iyi hizmeti veren Proway Transfer’e çevirebilirsiniz.  Ayrıca yol ve trafik derdi olmadan VIP hizmetlerden yararlanarak keyifli bir yolculuğa katılım sağlayabilirsiniz. Proway’ in izmir bodrum transfer sayesinde zamandan tasarruf edeceksiniz. Güvenilir ve kolay ulaşım ile odaklanmanız gereken tek şey rotanız olacak.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button