İzmir’deki En Güzel Tatil Bölgeleri

İzmir’deki En Güzel Tatil Bölgeleri

İzmir’deki En Güzel Tatil Bölgeleri

İzmir Türkiye’nin en büyük üçüncü şehri olmasıyla bilinir ve aynı zamanda bir tatil kenti olmasıyla da son zamanlarda çok dikkat çeker. Ege’nin en büyük kentlerinden biri olan İzmir aynı zamanda Liman kentidir ve tatilcilerin adresidir. Bu gibi nedenlerle tatilciler tarafından ve özellikle yabancı turistler tarafından İzmir’in en güzel tatil bölgeleri sıklıkla ziyaret edilir. Adnan Menderes Havaalanı’ndan küçük sahil kasabalarına ulaşımınızı gerçekleştirebilecek birçok farklı alternatif söz konusudur. Bu şekilde tatil planı yaptığınız zaman özellikle de varmak istediğiniz otele en kısa süre içerisinde ulaşım araçları sayesinde varabilirsiniz. Birçok ilçesinin sahil kenarında konumlanmış olmasından dolayı deniz, kum ve güneş tatili yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler İzmir’i tercih ederler. Özellikle son zamanlarda popüler olan Alaçatı ve çeşme tatilcilerin ve turistlerin en sık ziyaret ettiği küçük sahil kasabalarındandır. Tarihiyle de aynı zamanda Ege Yarımadası’nda en eski kuruluşa sahip olan Seferihisar, Urla gibi birçok farklı ilçeyi de deneyimlemenizi de fayda var son zamanlarda gelişmesiyle birlikte birçok farklı cafe, restoran ve sahil kenarı plajlar sizleri bekliyor olacaktır. Senenin belirli zamanlarında özellikle de ilkbahar aylarında ot festivalleri gerçekleştiriliyor ve bu ot festivallerine konuk olmak için rezervasyonlarınızı önceden yapmanız gerekebilir. Farklı bir deneyim gerçekleştirmek istiyorsanız ve güvenli bir şekilde tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız otel seçiminizde ve havaalanından otelinize varmak için belirleyeceğiniz transfer araçlarında muhakkak bir araştırma yapmanız gerekebilir.

 

Çeşme’nin Yeni Gözdesi Alaçatı

Son zamanlarda birçok tatil severlerin uğrak noktalarından biri olan alaçamı çeşme ilçesine bağlı bir köydür aslında köy olması ile bilinmez çünkü çok farklı gece hayatı ve kültürü içerisinde barınır. Alaçatı’da birçok farklı günde ve özel zamanlarda festivaller ve pazarlar kurulmaktadır. Özellikle cumartesi pazarı her zaman deneyimlemek isteyebileceğiniz bir aktivite olabilir, çeşitli kıyafetlerin ve süslemelerin bulunduğu bir pazardır. Bu pazarı özellikle de cumartesi günleri muhakkak ziyaret etmek isteyebilirsiniz. Aynı zamanda Alaçatı’da birçok farklı konumda sahil kenarında plajlar bulunmaktadır. Paşa limanı, Ilıca, Reis dere gibi ziyaret etmek isteyebileceğiniz köyler içerisinde bulunur ve bu köylerde oldukça eski yapılara, Rumlardan miras kalan eski yerleşim yerlerine ve evlere rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda kızsa tatil ziyaretleriniz burada gerçekleştirebilirsiniz çünkü her yer mesafe olarak birbirine çok yakın olduğu için aynı gün içerisinde birçok farklı köyü ziyaret etme şansına erişirsiniz. Çeşme’nin içerisinde yer alan antik tiyatroda muhakkak denk gelebileceğiniz tiyatrolar ve konserler söz konusu olabilir. Birçok sanatçının ve tiyatro severlerin sahne performanslarını gerçekleştirdiği antik tiyatro Çeşme meydana yakın bir yerde konumlanmaktadır. Yaz akşamlarını daha keyifli bir şekilde geçirmek için burada tiyatro ve konserler sizleri bekliyor olacaktır. Aynı zamanda ziyaret etmek isteyebileceğiniz bir marinası bulunmaktadır, çeşmenin sahiline konumlanmış olan Marina’da yemek yiyebileceğiniz ve eğlenebileceğiniz birçok farklılık lokasyon hizmet veriyor.

 

Antik Kent Urla’da Tatil Keyfi

Urla ege yarımadası içerisinde yer alan ve İzmir’in büyük ilçelerinden sayılabilecek tatil duraklarından biridir. Ziyaret edilmesi gereken ve muhakkak görülmesi gereken birçok farklı tarihsel dokusu bulunmaktadır Urla’da yer alan pek çok farklı ev taş ev olma özelliğine sahiptir çünkü eski yüzyıllardan bugünlere kadar kalmış kalıntılar söz konusudur. Urla’nın bu kadar özel olmasının bir sebebi ise hala yeryüzüne yakın konumlarda pek çok farklı kalıntı ve kazı çalışması yapılmaktadır. Aynı zamanda bir lezzet şöleni yaşamanıza sebep olabilecek urla da birçok farklı üzüm bağı bulunmaktadır ve bu üzüm bağlarından şarap ve üzüm pekmezi elde edilir. Şarap bağlarının içerisinde yer alan kafe ve restoranlarda günübirlik ziyaretler için açıktır, deneyimlemek isteyebileceğiniz bu özel yerleri, tatil adreslerinden birine Urla’da ekleyebilirsiniz. Urla’da keşfedebileceğiniz birçok farklı lokasyon söz konusu olacaktır ancak en özel olanı belki de kemik adası olabilir. Kemik adası bir hastane olmasıyla eski yüzyıllardan bugüne kalan bir değere sahiptir. Eskiden karantina adası olarak bilinen bu ada Urla’ya bağlıdır ve hasta adayları burada yer alan hastanede iyileştirilmiştir. Sizler de benzersiz bir deneyim yaşamak istiyorsanız bu adayı ziyaret edebilirsiniz ve bu adanın yanına konumlanmış olan kum plajında güzel bir öğleden sonra geçirebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button